Bourou
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το Facebook

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Το Facebook Empty Το Facebook

Δημοσίευση από Nos Παρ Ιουν 27, 2008 3:00 pm

Facebook… Ένα networking site που κάνει πάταγο εδώ και καιρό σε όλο τον κόσμο… Εκατομμύρια μέλη, χιλιάδες applications. Πριν από μερικούς μήνες μου έλεγαν “άνοιξε profile στο facebook”, δεν άνοιγα… Βλέποντας όμως πολλούς φίλους και γνωστούς να έχουν σελίδα εκεί, άνοιξα κι εγώ.

Έκανα,λοιπόν,και κάνω add τους φίλους και τους γνωστούς μου, πρόσθεσα μερικές πληροφορίες για εμένα, φωτογραφίες και 2-3 applications, έκανα join σε κάποια groups, έγινα fan σε κάποιες σελίδες και από εκεί και πέρα το μόνο που κάνω είναι να κάνω accept σε friend requests όταν γνωρίζω τα πρόσωπα, να ανανεώνω το status update μου και να στέλνω/λαμβάνω μηνύματα.Τιποτα άλλο.

Ξέρω όμως αρκετό κόσμο (περίπου 40 άτομα) που έχει κολλήσει κυριολεκτικά με το Facebook… Που περνάει πολλές ώρες εκεί, που δοκιμάζει συνέχεια applications , που στέλνει μηνύματα, που βλέπει και σχολιάζει φωτογραφίες κ.τ.λ . Κάποιοι μου λένε ότι το χρησιμοποιούν και για δουλειά , ενώ κάποιοι άλλοι με το που δουν κάποιο σφάλμα ή κάποια δυσλειτουργία στο Facebook παθαίνουν σοκ!

Εσείς έχετε Facebook;
Αν ναι, πόσο έχετε κολλήσει μαζί του και γιατί ???
Nos
Nos
Ναύαρχος

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 872
Ηλικία : 31
Τόπος : Ηρακλειο Κρήτης
Registration date : 24/06/2008

https://bourou.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Facebook Empty Απ: Το Facebook

Δημοσίευση από xoxoxo Σαβ Ιουν 28, 2008 2:28 am

Κι εγω εχω facebook αλλα δν πολυασχολουμαι..... βασικα μπαινω εκει για να μιλαω με τον νονο μου που μενει στην αμερικη

Επισης εχω και hi5 αλλα δν μπαινω συχνα..... farao
xoxoxo
xoxoxo
Κελευστής

Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 603
Ηλικία : 29
Τόπος : Ηρακλειο
Registration date : 26/06/2008

http://www.olympiacos.org

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Facebook Empty Απ: Το Facebook

Δημοσίευση από francina Δευ Ιουλ 28, 2008 2:20 pm

kai ego ego facebook kai pou kai pou mpeno ... !!! alla sto hi5 exo trela Razz
francina
francina
Δίοπος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 389
Ηλικία : 32
Τόπος : ΧΕΡΣΟΝΙΣΟΣ CITY Κρήτης
Registration date : 01/07/2008

https://bourou.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Το Facebook Empty Απ: Το Facebook

Δημοσίευση από Ctoumpi Τρι Οκτ 08, 2013 1:34 pm

χρόνια μετά την πρώτη δημοσίευση του θέματος καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το Facebook έχει γίνει αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητάς μας... ανά πάσα στιγμή μπορούμε να μάθουμε τα πάντα μέσα από αυτό.
Τώρα πλέον έχει γίνει <<ρουφιάνος>> καθώς μπορεί ο καθένας να μαθαίνει που είμαστε και με ποιους (check-in)
Ένα σημαντικό θετικό πάντως είναι ότι τώρα οι φοιτητές μέσω των ομάδων που δημιουργούνται για τη σχολή τους μαθαίνουν νέα σχετικά με τη σχολή, προσφέρουν κάτι παραπάνω από την επίσημη ιστοσελίδα της σχολής ή από την σχετική πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης (κάτι σαν social eclass δηλαδή)....

πως επηρέασε εσάς η πορεία του facebook μέχρι σήμερα?
Ctoumpi
Ctoumpi
Ναύαρχος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 40
Ηλικία : 31
Τόπος : Χανιά
Registration date : 08/01/2012

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης